بهترین کتاب مهندسی توزیع برق

شناسایی سایت‌های پر پتانسیل و ارزیابی منابع انرژی‌های تجدیدپذیر

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، به نقل از دفتر پتانسیل سنجی و ارزیابی منابع سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق در راستای انجام تکالیف قانونی این سازمان جهت توسعه کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر، انجام مطالعات زیر بنایی در پتانسیل سنجی حامل‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور، شناسایی مناطق مستعد در هر حوزه به تفکیک استان‌ها انجام گردیده است.

بر اساس این گزارش با استفاده از مدل تلفیقی، مدل ریاضی و انتخاب یک مدل فکری و همچنین تعیین الگوریتم مدلسازی با ۲۸ معیار فنی، اقتصادی، زیست محیطی، سیاسی و اجتماعی، اطلاعات و داده‌های پتانسیل سنجی و بهره وری مورد مطالعه و ارزیابی، اولویت بندی گردیده و در نهایت سهم هر یک از انرژی‌های تجدیدپذیر برای توسعه در کشور، به تفکیک استانی معرفی شده است. این گزارش می‌افزاید مدل سازی انجام شده، قادر است براساس ارجحیت و شرایط کشور و همچنین شرایط خاص هر استان، گزینه‌های برتر را به منظور افزایش سیاست‌های حمایتی و توسعه‌ای بخش خصوصی معرفی نماید.

این گزارش همچنین اشاعه می‌دارد که در سطح کشور منابع انرژی خورشیدی در بالاترین اولویت پتانسیلی شناسایی شده، پس از آن منابع انرژی بادی در اولویت دوم و سایر انواع منابع انرژی‌های تجدیدپذیر در اولویت‌های بعدی قرار گرفته اند.

گزارشات به تفکیک در وبگاه ساتبا بخش عملکرد دفتر پتانسیل سنجی و ارزیابی منابع انرژ‌ی های تجدیدپذیر موجود و قابل دسترس برای عموم است.

[ad_2]

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=72463

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی