بهترین کتاب مهندسی توزیع برق

ضرورت تشکیل شورا و تشکل‌های بانوان در صنعت آب و برق

به گزارش برق نیوز، “علی‌اکبر محرابیان” امروز دوشنبه در آئین گرامیداشت روز زن به مناسبت میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س)، با بیان اینکه جایگاه بانوان در مکتب اسلام بسیار رفیع است، اظهار کرد: اساسی‌ترین محور در تشکیل جامعه موضوع خانواده بوده که اصلی‌ترین رکن آن، بانوان هستند.

وی بانوان را سلول اصلی خانواده دانست و خاطرنشان کرد: سلول صحیح و سالم باعث ایجاد جامعه‌ای پرنشاط شده و این جامعه پرنشاط می‌تواند باعث رشد و پیشرفت کشور شود.

وزیر نیرو توجه و اهمیت به خانواده را اولویت اصلی جوامع برشمرد و گفت: قطعا توجه به این ظرفیت علاوه بر رشد و پیشرفت می‌تواند زمینه اعتلای تمامی حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی و … را فراهم کند.

به گفته محرابیان، خانواده رکن اصلی جامعه است که در گرو مدیریت بانوان بوده و مدیریت این قشر از جامعه می‌تواند باعث رشد در ابعاد مختلف شود.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت زنان استفاده کرد، گفت: بیش از نیمی از جامعه ما را زنان تشکیل می‌دهند و قطع به یقین کشور‌هایی که به این ظرفیت اهمیت داده و توجه کردند، توانستند رشد بسیار خیره کننده‌ای داشته باشند، اما در جامعه‌ای که کمتر به ظرفیت زنان توجه شده شاهد بروز مشکلاتی هستیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه کمترین انحرافات و تخلفات میزان جرایم در جامعه مربوط به بانوان است، افزود: آمار و ارقام نشان می‌دهد بیشترین تحصیل کردگان از قشر بانوان هستند، بنابراین باید در استفاده از این ظرفیت با رعایت اصول اعتقادی و اخلاقی تجدیدنظر کنیم.

محرابیان با اشاره به لزوم توجه به گردهمایی و هم‌افزایی بانوان، گفت: باید در وزارت نیرو شورا‌ها و تشکل‌های بانوان در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی و خیریه جدی گرفته شده و در دستور کار قرار گیرد تا مشکلات مرتبط با این موضوع از طریق هم‌افزایی برطرف شود.

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=69905

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی