بهترین کتاب مهندسی توزیع برق

قیمت مصرف برق مشترکان عادی بالا نمی‌رود

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، سیدکاظم حسینی‌کارنامی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده در ارتباط با اعمال تعرفه جدید در هزینه برق مصرفی مشترکان از ابتدای بهمن ماه، اظهار کرد: این اقدام در راستای حمایت از مشترکانی است که طرح الگو مصرف را رعایت می‌کنند.

وی با اعلام اینکه از یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک توزیع برق مازندران، ۶۵ درصد طرح الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، گفت: هزینه برق مصرفی افراد پرمصرف ۲.۸ برابری محاسبه می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران افزود: ۱۷ درصد مشترکانی که بین الگو مصرف و بالاتر قرار دارند با کم کردن حتی یک لامپ می‌توانند تا ۸۰ درصد هزینه برق خودشان را کاهش دهند.

وی نرخ برق تعیین شده مشترکانی که ۴۰۰ تا ۶۰۰ کیلو وات ساعت در ایام تابستان مصرف کنند را سه هزار ریال برای هر کیلو وات ساعت اعلام کرد و گفت: الگوی مصرف در زمستان و پائیز ۲۰۰ کیلو ساعت برای هر خانوار در ماه تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، خاطر نشان کرد: هزینه برق مشترکانی که در ایام تابستان بیشتر از ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلووات ساعت مصرف کنند را به ازای هر کیلووات ساعت ۵ هزار ریال اعلام کرد.

وی اضافه کرد: نرخ برق مشترکان بالای ۸۰۰ کیلو وات ساعت هم ۷ هزار ریال برای هر کیلو وات ساعت محاسبه می‌شود.

حسینی‌کارنامی در ارتباط با تعرفه برق واحد‌های صنفی، گفت: بحث تعرفه پلکانی در این صنف حذف شده و هر مشترک بر اساس نرخ برق مصرفی هزینه برق پرداخت می‌کند.

وی در ارتباط با نصب کنتور هوشمند و بحث دریافت هزینه از برخی خانوارها، اضافه کرد: برای دریافت هزینه‌ها کنتور از مشترکانی که نسبت به تعویض اقدام کردند ابلاغیه قانونی داشتیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران میزان مطالبات شرکت توزیع برق از مشترکان را ۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در صورت دریافت مطالبات می‌توانیم بدهی‌ها خودمان به پیمانکاران را پرداخت کنیم.

وی در ارتباط با پروژه‌های دهه فجر، گفت: ۱۴ پروژه بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان در این ایام در سطح استان مازندران به بهره‌برداری می‌رسد.

[ad_2]

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=72125

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی