مسائل ایمنی در نصب دستگاه‌های ASIC

مسائل ایمنی در نصب دستگاه‌های ASIC

چطور دستگاه ASIC را تنظیم کنیم؟

قبل از روشن کردن دستگاه ایسیک ماینر، با دقت دستگاه‌ها را بررسی کنید؛ بخصوص بردهای هش (Hash Boards) را مستقلا وارسی کنید. اگر هیت سینک‌ها (Heat Sink) یا فن‌های دستگاه در حین حمل و نقل، آسیب دیده بود یا کنده شده بود، دستگاه را به مرکز خرید بازگردانید.

دستگاه‌های ارسالی کریپتالین، قبلا تست و بررسی می‌شوند که مشکلی در مورد مخدوش بودن یا ضربه‌خوردگی دستگاه‌ها و تجهیزات وجود نداشته باشد. سپس برچسب‌های هولوگرام (نشان‌دهنده دستگاه‌های خریداری شده از کریپتالین) و برچسب تضمین سلامت دستگاه روی دستگاه چسبانده می‌شوند.

استفاده از دستگاه‌های معیوب، باعث افزایش عیب‌های دستگاه می‌گردد.

تمام کانکتورهای PCI-e که مربوط به تغذیه الکتریکی بوردهای هش هستند،  به پاور دستگاه (واحد تأمین توان یا PSU) متصل کنید. در اغلب موارد، هر بورد هش دارای سه کانکتور PCI-e می‌باشد.

 1. لازم است تمام کانکتورهای PCI-e روی هشبرد، به دستگاه پاور-منبع تغذیه-متصل شوند. برای تغذیه بوردهای هش می‌توان از یک دستگاه پاور (PSU) استفاده کرد.
 2. اطمینان حاصل کنید سایز کابل و سیم انشعاب برق شما برای راه اندازی تجهیزات ماینینگ شما مناسب است. اگر سیم برق داغ می‌شود به این مفهوم است که بار زیادی بر روی انشعاب قرار داده اید.
 3. در برق‌های سه فاز اصول پخش بار را رعایت نمایید.
 4. تابلو برق مناسب ماینینگ داشته باشید.

هیچگاه سعی نکنید یک هش بورد را با بیش از یک منبع تغذیه، برقدار کنید! این کار باعث صدمات جدی و غیرقابل برگشت به دستگاه می‌شود.

 

استفاده ار منبع تغذیه قوی‌تر، عمر دستگاه را افزایش می‌دهد. میزان توان منبع تغذیه، به مدل دستگاه ایسیک، نرخ هش (Hash Rate)، دمای محیط و … بستگی دارد.

 

نکات مهم در راه اندازی دستگاه های ایسیک

 1. تمام کابل‌ها پاور و بوردهای هش را با دقت وصل و تنظیم کنید.
 2. در دستگاه‌هایی که امکان روشن کردن بوردهای هش به صورت جداگانه وجود دارد، ابتدا بورد کنترلی (Control Borad) را روشن کنید و پس از کمتر از یک دقیقه بوردهای هش را روشن کنید. علت این امر این است که فن‌ها وابسته به بورد کنترل هستند و با روشن کردن بورد کنترل، فن‌ها نیز راه می‌افتند. در طول مدت کمتر از یک دقیقه، دمای مطلوب برای بکار انداختن بوردهای هش فراهم خواهد شد.
 3. در هنگام راه اندازی دستگاه ایسیک، فاصله‌ی مناسبی میان دستگاه و پاور ایجاد کنید.
 4. دمای مناسب برای کار کردن دستگاه، بین ۲۵ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد مشخص می‌شود. در محیطی هایی که دمای خیلی کمتری دارند، لازم نیست از خنک کننده استفاده شود.
 5. میزان رطوبت محیط می‌تواند در بازه ۵ تا ۹۵ درصد باشد.
 6. دستگاه‌های ایسیک، معمولا IPهای ثابتی ندارند و از پروتکل DHCP برای تخصیص IP آنها استفاده می‌شود.
 7. پس از یافتن IP دستگاه در شبکه، لازم است تنظیمات آن را انجام دهید. برای این کار IP دستگاه را در بروزر خو (فایرفاکس، کروم و …) وارد کنید و اینتر بزنید. برای ورود به صفحه تنظیمات و لاگین کردن از کلمه root برای نام کاربری و پسورد استفاده کنید.
 8. بدنه تجهیزات ماینینگ را اتصال زمین کنید.
 9. با بدنی که دارای الکتریسیته ساکن است به بردهای الکترونیکی دست نزنید.
 10. از محافظ برق استاندارد استفاده نمایید. (یا تابلو برق ماینینگ)

گارانتی دستگاه‌های ASIC

هر یک از رخدادهای زیر، دستگاه را از گارانتی ساقط می‌کند:

 • اورکلاک کردن ماینر (Overclocking).
 • درآوردن یا تعویض هر یک از قطعات دستگاه بدون اجازه و اطلاع شرکت
 • سوختن بوردهای هش، چیپ‌ها یا هر قسمت دیگر
 • سوختگی هر یک از قطعات دستگاه بر اثر  آب‌خوردگی یا رطوبت محیط
 • شکستگی مدار چاپی و مخدوش شدن PIN، چه بر اثر استفاده نادرست یا در اثر حمل و نقل
 • استفاده نامناسب از دستگاه به نحوی که تعمیر دستگاه را غیرممکن سازد

 

لینک‌ها:

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=1364

منوی اصلی